migowy

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

XXXVI Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

6W dniach 15 – 17 maja 2019 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbyły się XXXVI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym. Województwo Wielkopolskie reprezentowali asp. Mateusz Skorupiński i asp. Piotr Mulczyński funkcjonariusze KM PSP w Lesznie oraz sekc. Cezary Doręda funkcjonariusz KP PSP w Obornikach. Reprezentacja Wielkopolski trafiła do grupy C, w której znalazły się drużyny z Województwa Opolskiego, Dolnośląskiego i Świętokrzyskiego. Drużyny z Województwa Opolskiego i Dolnośląskiego okazały się dużo bardziej doświadczone i rozstrzygnęły poszczególne mecze na swoją korzyść, natomiast w meczu o 3 miejsce w grupie, po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku drużyna z wielkopolski pokonała drużynę z Województwa Świętokrzyskiego. W kwalifikacji generalnej Mistrzostw Polski drużyna z Wielkopolski uplasowała się na miejscu 12 natomiast pierwsze miejsce zajęła drużyna z Podkarpackiego przed reprezentacją Śląska i Opolskiego. W zmaganiach indywidualnych startowało 58 zawodników z całego Kraju. Zawodnicy reprezentujący województwo Wielkopolskie uplasowali się odpowiednio na miejscach: Mateusz Skorupiński – miejsce 24, Piotr Mulczyński – miejsce 31 oraz Cezary Doręda – miejsce 39. Zawody zostały przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym nad przebiegiem których czuwał sędzia główny mgr Tomasz Durajczyk. Dyplomy, puchary oraz nagrody w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych wręczyli: przedstawiciel Komendanta Głównego mł. bryg. Szymon Ławecki oraz z-ca Komendanta w Wałbrzychu bryg. Paweł Kaliński.