migowy

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

SUKCES LESZCZYŃSKICH STRAŻAKÓW PODCZAS XXVII MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W SPORCIE POŻARNICZYM.

3W dniach 2-3 czerwca 2016 roku reprezentacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie wywalczyła 3 miejsce podczas XXVII Mistrzostw Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się w Poznaniu i Bolechowie. Strażacy z JRG Leszno po okresie przygotowawczym szlifowali formę do mistrzostw biorąc udział w 6 turniejach dwuboju pożarniczego (pożarniczy tor przeszkód i wspinanie przy użyciu drabiny hakowej) zaliczanych do

Wielkopolskiej Ligi w Dwuboju Pożarniczym, w której zdobyli wysokie 2 miejsce, ustępując tylko zwycięzcy czyli reprezentacji KM PSP w Poznaniu . Równolegle z Ligą rozgrywane były eliminacje strefowe, podczas których zostały wyłonione najlepsze drużyny, kwalifikujące się do Mistrzostw Wielkopolski. Drużyna KM PSP Leszno 24 maja 2016 w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Bolechowie rywalizowała o zakwalifikowanie się do Mistrzostw Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym z reprezentacjami: KP PSP Kościan, KP PSP Słupca, KP PSP Śrem, KP PSP Jarocin, KP PSP Wrześna i KP PSP Krotoszyn. Nasza reprezentacja dzięki dobrym startom wygrała eliminacje i została zakwalifikowana do finału.
W pierwszym dniu mistrzostw - 2 czerwca 2016 r. rozegrane zostały dwie konkurencje: sztafeta pożarnicza 4x100 m oraz ćwiczenie bojowe, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym na terenie Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Gdańskiej 1 w Poznaniu. Drużyna z KM PSP Leszno w ćwiczeniu bojowym uzyskała czas 35,620 s, co dało 4 lokatę, a w sztafecie pożarniczej 4x100 m czasem 62,389 s wywalczyła 3 pozycję. Po rozegraniu dwóch konkurencji leszczyńska drużyna uzyskała 7 punktów i sklasyfikowana została na 4 miejscu tuż za reprezentacją KP PSP Pleszew, która również uzyskała 7 punktów.
W drugim dniu mistrzostw- 3 czerwca 2016 r. na obiekcie sportowym Ośrodka Szkolenia w Bolechowie przy JRG nr 8 rozegrane zostały konkurencje: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarniczy tor przeszkód 100 m. W tym dniu kadra KM PSP w Lesznie stoczyła zaciętą rywalizację z zawodnikami z Pleszewa. Determinacja zawodników i wiara we własne możliwości zaowocowała kilkoma rekordami życiowymi, co przełożyło się na dobry wynik całej drużyny. W konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej sześć najlepszych wyników dało sumę 108,089 s oraz 3 miejsce w rywalizacji drużynowej. Podczas konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m reprezentacja zajęła 4 pozycję z sumą czasów 113,981s.
Ostatecznie po czterech konkurencjach reprezentacja KM PSP w Lesznie zajęła 3 pozycję zdobywając w sumie 14 punktów wyprzedzając minimalnie reprezentacje KP PSP Pleszew, która uzyskała 15 punktów. Drużynowym Mistrzem Wielkopolski w Sporcie Pożarniczym w 2016 roku została drużyna KM PSP Poznań tuż przed reprezentacją KM PSP Kalisz.