migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Operational Management Course.

1W dniach 13-20 stycznia 2017r. sekc. Radomir Dec z JRG w Lesznie brał udział w międzynarodowym kursie zorganizowanym przez Wspólnotowy Mechanizm Ochrony Ludności.
Tematem było zarządzanie operacyjne a kurs skierowany był do osób przewidywanych do zostania członkami grupy ekspertów Unii Europejskiej do spraw ochrony ludności podczas misji międzynarodowych.
Odbył się w Neuhausen pod Stuttgartem. W szkoleniu wzięło udział 20 uczestników w tym tylko jeden z Polski.

Cele szkolenia:
– Zdobycie umiejętności pozwalających na pracę jako członek grupy ekspertów Unii Europejskiej do spraw ochrony ludności w centrum operacji i koordynacji na miejscu zdarzenia
– zgłębienie wiedzy o Wspólnotowym Mechanizmie Ochrony Ludności, jego zasadach działania, pracy w międzynarodowej grupie, tworzeniu i pracy centrum operacji i koordynacji na miejscu zdarzenia
– zgłębienie wiedzy i umiejętności do identyfikacji roli i obowiązków grupy ekspertów Unii Europejskiej do spraw ochrony ludności, np. bezpieczeństwo misji, planowanie i współpraca z odpowiednimi interesantami na miejscu zdarzenia oraz organizacja spotkań dotyczących koordynacji działań na miejscu zdarzenia.
Kurs rozpoczął się od kursu on-line, który każdy z uczestników rozwiązywał jeszcze przed wyruszeniem do Stuttgartu. W Niemczech w "THW-Bundesschule Standort Neuhausen" przez 8 dni kursanci uczestniczyli w szeregu wykładów a przedewszystkim ćwiczeń. Na zakończenie szkolenia każdy z uczestników otrzymał ustne podsumowanie od mentora grupy oraz kartę oceny.
Czym zajmuje się Wspólnotowy Mechanizm Ochrony Ludności (EU Civil Protection Mechanism)?
Został utworzony w roku 2001 aby rozwijać współpracę pomiędzy narodowymi siłami zajmującymi się ochroną cywilną w Europie. Mechanizm obecnie składa się z 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz Islandii, Czarnogóry, Norwegii, Serbii, Byłej Jugosławiańskiej Republiki Macedonii i Turcji
Mechanizm został ukierunkowany tak aby umożliwić skoordynowane wsparcie od uczestniczących w nim państw dla ofiar klęsk żywiołowych oraz spowodowanych działalnością człowieka w Europie i na świecie.

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W LESIE

4

Stop pożarom traw

stop traw 2

Wsparcie dla żony strażaka - Natalii Kaczmarek

krew

Fundacja "SOLIDARNI"

proby logo

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

showthumb

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

FireFightersPlus

fireplus

„WSPÓLNIE DLA WIELKOPOLSKIEJ WSI”

rolnicy

Kontakt ePUAP

epuap

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka 2020

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia220
Pożary69
Alarmy fałszywe50
Łącznie interwencji:339

Komora

Przeszkolonych strażaków:
OSP135
OSP KSRG61
PSP34
Łącznie:230

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie