migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zmiany personalne w KM PSP Leszno.

IMG 666728 lutego 2020 r. w Komendzie Miejskiej PSP Leszno w obecności zmiany służbowej, funkcjonariuszy systemu codziennego, pracowników Korpusu Służby Cywilnej i zaproszonych gości miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie przez asp. sztab. Jacka Nowaka i przyjęcia obowiązków Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie przez mł. kpt. Pawła Wolniczaka. Meldunek o zdaniu oraz przyjęciu obowiązków służbowych przyjął st. kpt. Sebastian Kozłowski p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Lesznie.
asp. sztab. Jacek NOWAK - służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął, po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu w 1987 roku, w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Lesznie na stanowisku starszego inspektora ds. operacyjnych. W momencie powstania Państwowej Straży Pożarnej kontynuował swoją służbę na stanowisku starszego inspektora ds. operacyjnych. Z dniem 1 lipca 1999 roku został mianowany na stanowisko dowódcy sekcji w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie. Od stycznia 2004 roku objął stanowisko starszego inspektora w tut. komendzie. 1 marca 2007 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP w Lesznie. Posiadał przygotowanie zawodowe do pracy zarówno w zespole jak i predyspozycje dowódcze. Był strażakiem zdyscyplinowanym i sumiennie wykonującym swoje obowiązki służbowe. Przez cały okres służby w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej był członkiem reprezentacji województwa leszczyńskiego w piłce siatkowej, wielokrotnie organizował zawody sportowe i sportowo – pożarnicze na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym wykazując się dużym profesjonalizmem organizacyjnym. Z pełnym zaangażowaniem organizował warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego, wodnego i lodowego dla jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. Przygotowywał i organizował egzaminy przypominające z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wieloletni działacz Związku Harcerstwa Polskiego. Na co dzień współpracuje z 12. Leszczyńską Wodną Drużyną Harcerską. Jest również członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa Hufca ZHP Leszno. Realizując swoją pasję, którą jest żeglarstwo i ratownictwo wodne ściśle współpracował z drużynami WOPR oraz jednostkami z terenu miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego realizującymi ratownictwo wodne na poziomie podstawowym.
Za swoją służbę wielokrotnie był odznaczony, między innymi:
 w 1992 roku Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
 SM „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – 1995 r.
 ZM „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – 1998 r.
 w 2003 roku odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi
 w 2016 r. odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę,
 a w 2018 roku z rąk prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.
W trakcie uroczystej zbiórki nie zabrakło wzruszających wspomnień oraz licznych słów uznania, skierowanych pod kątem ustępującego zastępcy dowódcy JRG, a także przyjmującego obowiązki z-cy dowódcy JRG PSP st. kpt. Pawła Wolniczaka.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych – Oficer Prasowy KM PSP Leszno
Zdjęcia; Pan Dariusz Talarczyk – pracownik cywilny KM PSP Leszno.

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W LESIE

4

Stop pożarom traw

stop traw 2

Wsparcie dla żony strażaka - Natalii Kaczmarek

krew

Fundacja "SOLIDARNI"

proby logo

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

showthumb

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

FireFightersPlus

fireplus

„WSPÓLNIE DLA WIELKOPOLSKIEJ WSI”

rolnicy

Kontakt ePUAP

epuap

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka 2020

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia169
Pożary81
Alarmy fałszywe20
Łącznie interwencji:270

Komora

Przeszkolonych strażaków:
PSP0
OSP KSRG16
OSP1
Łącznie:17

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie