migowy

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Konwoje wojska przejadą przez powiat.

DSC 0407 1Żołnierze z zespołu z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach przedstawili w Starostwie Powiatowym w Lesznie zakres utrudnień w Lesznie i w powiecie leszczyńskim w związku z organizacją w Europie, w tym w Polsce międzynarodowych ćwiczeń wojskowych Defender 20.  

Członkowie zespołu z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach kapitan Armii Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Michael McDonald oraz podporucznik Arkadiusz Kuśmierek przedstawili założenia organizacyjne wojskowych ćwiczeń regionalnych Defender 20, które odbędą się w Polsce dniach 24 kwietnia – 22 maja br. Będą to największe od 25 lat ćwiczenia wojskowe w Europie, uczestniczyć w nim będzie prawie 38 tys. żołnierzy z 18 krajów, prawie 6 tys. pojazdów opancerzonych, ponad 1000 pojazdów gąsienicowych, ok. 20 samolotów i ok. 100 helikopterów.

Ćwiczenia Defender 20 pozwolą sprawdzić możliwości możliwości przerzutu wojsk, a następnie ich działań na poligonach, zdolności dowodzenia oraz kierowania walką z wykorzystaniem wszystkich środków transportu.

Do przemieszczania wojska i sprzętu będą wykorzystywane lotniska, porty, drogi i linie kolejowe w Polsce.  W celu sprawnego i bezpiecznego przebiegu transportu organizatorzy ćwiczeń nawiązali współpracę z powiatowymi strukturami policji, straży pożarnej oraz samorządowymi służbami zarządzania kryzysowego. Transporty kołowe przez powiat leszczyński organizowane będą nocami, a poszczególne konwoje będą poruszały się w odstępach dwudziestominutowych. Nie są planowane w powiecie postoje na odpoczynek i tankowanie pojazdów.  

Oprócz żołnierzy amerykańskich i polskiego gośćmi starosty Jarosława Wawrzyniaka i wicestarosty Macieja Wiśniewskiego byli Sebastian Kozłowski, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, Dariusz Adamczak, naczelnik drogówki Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz pracownicy Urzędu Miasta Leszna.

Więcej zdjęć na profilu Powiatu Leszczyńskiego na Facebooku

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W LESIE

4

Stop pożarom traw

stop traw 2

Wsparcie dla żony strażaka - Natalii Kaczmarek

krew

Fundacja "SOLIDARNI"

proby logo

III edycja nagrody ANIMUS FORTIS (Mężny Duch)

showthumb

Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

FireFightersPlus

fireplus

„WSPÓLNIE DLA WIELKOPOLSKIEJ WSI”

rolnicy

Kontakt ePUAP

epuap

REKRUTACJA NA STUDIA W SGSP

SGSP Okladka 2020

Statystyki

Interwencji w tym roku:
Miejscowe zagrożenia169
Pożary81
Alarmy fałszywe20
Łącznie interwencji:270

Komora

Przeszkolonych strażaków:
PSP0
OSP KSRG16
OSP1
Łącznie:17

Program Regionalny

dof

bip

Bezpieczeństwo

nie dla czadu

Edukacja i profilaktyka pożarowa

edukacja

© 2015 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie

Logowanie